ΟΜΑΔΑ ΜΠΟΟΥΛΙΝΚ

12938105_1714759085467842_7842227672416397257_n    12938314_1714759208801163_7672053440848734151_n
ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ !!!!!!!!!!

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Η ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ   ΛΟΥΤΡΑΚΙ 2016    18-22 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΤΑ SPESIAL OLYMPIKS

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ¨

ΛΕΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΦΙΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΟΥΚΟΒΙΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Η ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΕΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ

ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΑΒΛΙ 2012

k7544085

Το Σάββατο 26/5, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Β΄ΚΑΠΗ, στα πλαίσια των τρόπων κοινωνικοποίησης των παιδιών με αναπηρία, διεξήχθη το Πρώτο τουρνουά αγώνων τάβλι μεταξύ παιδιών του Συλλόγου μας και ατόμων της Τρίτης ηλικίας μελών του Β΄ΚΑΠΗ.

Περισσότερα...

6η ΠΑΝΝΑΤΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ Α.με.Α

6η   ΠΑΝΑΤΤΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑμεΑ

Την Δευτέρα 14/11/2011, διεξήχθη με επιτυχία, η 6η Παναττική Αθλητική Διοργάνωση ΑμεΑ, στο Γήπεδο «Γ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ» στο Περιστέρι. Πολλοί Σύλλογοι από όλες τις περιοχές της Αθήνας, έλαβαν μέρος σε αυτήν την εκδήλωση που διοργάνωσε ο Πανελλήνιος Σύλλογος Προσαρμοσμένων Δραστηριοτήτων ALMA.

Ο Σύλλογός μας, έλαβε μέρος σε όλα τα αγωνίσματα που έγιναν και αποκόμισε πολλές διακρίσεις, μετάλλια, χαρούμενα πρόσωπα, αγάπη και πολλές αγκαλιές.

Τα παιδιά του Συλλόγου μας που πήραν μέρος είναι τα εξής:

Στο ΜΠΑΣΚΕΤ, στις ελεύθερες βολές στο 2ο επίπεδο, Xρυσό μετάλλιο πήρε ο ΑΡΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ και ασημένιο μετάλλιο,  ο ΚΩΝ/ΝΟΣ ΝΑΣΤΑΣ. Στο 3ο επίπεδο, την δεύτερη θέση & ασημένιο μετάλλιο πήρε ο ΑΛΕΞΗΣ ΧΟΥΜΟΣ.

Στο μήκος χωρίς φόρα στο 2ο επίπεδο, ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΙΕΛΕΣ και στο 3ο επίπεδο επίσης ασημένιο μετάλλιο πήρε ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ.

Στο αγώνισμα της τσουβαλοδρομίας στην 3η σειρά, την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο ΤΣΕΛΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ.

Τέλος, το τελευταίο άθλημα ήταν της σκυταλοδρομίας, όπου οι ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΚΟΒΙΝΗΣ, ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΣΑΡΑΝΤΗ, ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ, ΕΛΕΝΗ ΣΑΜΑΡΙΤΑΚΗ και ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ, οι οποίοι κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Η εκδήλωση τελείωσε με το τραγούδι του Μιχάλη Χατζηγιάννη, « ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ» και όλη η ομάδα της Ανοιχτής Αγκαλιάς μια ενωμένη αγκαλιά χορεύαμε και τραγουδάγαμε ευτυχισμένοι, δίνοντας ραντεβού για την επόμενη Παννατική Αθλητική διοργάνωση.